• Zniżka 50% - wejście na strefę basenową
Jesteś tutaj: Atrakcje Przyrodnicze

Przyrodnicze

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr

Projekt pt. Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr zakłada realizację I etapu szlaku rowerowego łączącego Polskę ze Słowacją. Docelowo szlak ma okalać Tatry, prowadząc z Nowego Targu przez tereny historycznego rozwoju osadnictwa regionu Podhala, Spisza, Orawy i Liptowa, położone po obu stronach Tatr.

Torfowiska Orawsko-Nowotarskie

Torfowiska Orawsko-Nowotarskie

Torfowiska Orawsko – Nowotarskie są największym w Polsce kompleksem torfowisk wysokich, ze względu na ich wyjątkowe walory przyrodnicze zostały włączone do obszaru ochronnego Natura 2000.

Ścieżka edukacyjna – torfowisko Baligówka

Ścieżka edukacyjna – torfowisko Baligówka

Jedynym miejscem udostępnionym do eksploatacji i zwiedzania torfowisk jest Baligówka. Znajduje się ona pomiędzy miejscowościami Czarny Dunajec i Piekielnik. Z inicjatywy Muzeum Tatrzańskiego powstała tam ścieżka edukacyjna opisująca proces powstawania torfowisk wysokich, unikatową florę i faunę występującą na nich oraz zagrożenia dla całego ekosystemu.

Krokusy na Polanie Chochołowskiej

Krokusy na Polanie Chochołowskiej

Dolina Chochołowska jest najdłuższą doliną walną w Tatrach Polskich. Jest ona również najdalej na zachód wysuniętą doliną w Tatrzańskim Parku Narodowym, a grzbietem biegnącym od Siwiańskich Turni przez Furkaskę, Parządczak, Grześ, Rakoń do Wołowca graniczy z dolinami znajdującymi się na Słowacji.

Lokalna Organizacja Turystyczna Chochołowski
Chochołów 40 
34 – 513 Chochołów
Zarząd LOT:
PREZES: Bogdan Sroka

WICEPREZES: Kazimiera Bzdyk

tel. 501492062,
e-mail: bzdyk.kazimiera@gmail.com

e-mail: lotchocholowski@gmail.com


 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl