MENU
  • Zniżka 50% - wejście na strefę basenową
Jesteś tutaj: CHOCHOŁOWSKA
NORMOBARIA

CHOCHOŁOWSKA
NORMOBARIA

CO TO JEST NORMOBARIA ?

Normobaria to innowacyjny rodzaj terapii tlenowej, z której mogą korzystać osoby w każdym wieku. Jaki wpływ może mieć tlenoterapia na nasze zdrowie, poza tym, że wiemy, iż tlen jest nam niezbędny do życia? Chodzi w dużym uproszczeniu o zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, jaka jest dostarczana do naszego organizmu.

W ostatnich dekadach warunki atmosferyczne na naszej planecie uległy znacznemu pogorszeniu. A niedobór podstawowych pierwiastków w atmosferze ma negatywny wpływ na zawartość dwutlenku węgla oraz tlenu dostarczanego do naszego organizmu. Okazuje się bowiem, że w powietrzu jest coraz więcej zanieczyszczeń, w związku z tym, życiodajny tlen i inne pierwiastki są przez nas coraz trudniej przyswajalne.

W leczeniu pacjentów z Covid-19 wykorzystanie tlenu ma kluczowe znaczenie. Niezależne badania pokazują, że w przypadku osób, które przeszły zakażenie koronawirusem mieszanka oddechowa ze zwiększoną zawartością O2 pomaga zmniejszyć dług tlenowy organizmu. Tlenoterapia w warunkach podwyższonego ciśnienia pomaga zniwelować skutki przebytej choroby.

Zabiegi w komorze normobarycznej dotleniają organizm, działają przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie na obciążone organy. W rezultacie pomagają złagodzić powikłania po przebytym zakażeniu covid-19 i wrócić do zdrowia.

                      Lokalna     OrganizacjaTurystyczna                        "Chocholowski"

               Chochołów 40 
          34 – 513 Chochołów

            tel. 18 26 578 12

 e-mail: lotchocholowski@gmail.com

 Zarząd LOT:


PREZES: Bogdan Sroka

WICEPREZES: Kazimiera Bzdyk

SKARBNIK: Danuta Hudyga

      

Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie

http://chocholowskilot.eu/photo/pobrane_hosting_5f12c6d53f10e.jpghttp://chocholowskilot.eu/photo/stret1_5fca3fd2a467d.png

                                                                             

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl