MENU
Jesteś tutaj: Baza
turystyczna
Pozostałe Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy

W Chochołowie powstał największy i najnowocześniejszy kmpleks basenów termalnych: Chochołowskie Termy. Odwiert Chochołów PIG-1, który obecnie zasila Termy Chochołowskie powstał pod koniec lat 80 XX wieku i cechuje się bardzo dobrymi właściwościami fizyko – chemicznymi wody. Jego głębokość wynosi 3572 m, a wydajność 190 m³/h przy temperaturze wypływu równej 82°C. Woda jest siarczanowo-wapniowo-sodowo-magnezowa, krzemowa, siarczkowa (fluorkowa), a mineralizacja wynosi 1,24 g/dm³. Sam obiekt posiada 30 różnego rodzaju basenów, sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie i masę innych atrakcji, urozmaiconą strefę zdrowia i urody: gabinety kosmetyczne, gabinety masażu,  fizykoterapia, hydroterapia, balneologia, siłownia, fitness. Oczywiście nie zabraknie też restauracji i barów szybkiej obsługi.

Chochołowskie Termy to miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji gości jest ponad 30 basenów i beczek z wodą o różnej specyfice, strefa lecznicza z surową wodą siarkową i solankową jodowaną, stanowiska z hydromasażem, rwąca rzeka, siatka do wspinaczki, gejzery wodne. Woda w naszych basenach ma temperaturę 32-36°C, dlatego w naszych basenach zewnętrznych można relaksować się nawet w mroźne dni.

Chochołowskie Termy to nie tylko baseny! W obiekcie znajduje się największe saunarium na Podhalu z imponującą, przeszkloną sauną widokową, z której można podziwiać piękne Tatry. Pełnię relaksu zapewnia strefa SPA z bogatą ofertą specjalistycznych kąpieli, masaży oraz zabiegów kosmetycznych. Zapraszamy także do naszego Centrum Sportu z zajęciami fitness oraz świetnie wyposażoną siłownią, w której można ćwiczyć pod czujnym okiem trenera personalnego.

Saunarium w Chochołowskich Termach to największa strefa saun na Podhalu ze zlokalizowaną na antresoli, wydzieloną wypoczywalnią oraz olbrzymim tarasem widokowym (1000 m²). Miejsce to zostało zaprojektowane przez pasjonatów saunowania. Usytuowanie na drugim piętrze budynku daje możliwość niezakłóconego odpoczynku w intymnej atmosferze z niczym nieprzesłoniętym widokiem na Tatry.

Wizytówką naszego Saunarium jest wyjątkowa, przeszklona sauna fińska z tatrzańskim krajobrazem, w której regularnie odbywają się rytuały saunowe.

Chochołowskie Saunarium oferuje szeroki wybór saun: saunę BIO z jałowcem, sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne, saunę na podczerwień oraz Góralską Chatę, w której odbywają się wydarzenia specjalne. Goście mogą schłodzić się w zewnętrznej i wewnętrznej niecce z zimną wodą, beczce chłodzącej oraz korzystając z lodopadu.

Odpoczynek jest niezwykle ważnym etapem cyklu saunowego, dlatego zachęcamy do korzystania z basenu jacuzzi, beczki z wodą siarkową, izby i groty solnej lub tarasu widokowego.

Zachęcamy, aby włączyć do swojego planu saunowania udział w seansach naparzania, odbywających się codziennie w godzinach 12:00, 14:00, i od godziny 16:00 do 21:00 co godzinę (seanse są w cenie biletu do Saunarium), lub też skorzystać z oferty Chochołowskiego SPA, które zlokalizowane jest sąsiadująco do strefy saun.

Kontakt: http://chocholowskietermy.pl/

                      Lokalna     OrganizacjaTurystyczna                        "Chocholowski"

               Chochołów 40 
          34 – 513 Chochołów

            tel. 18 26 578 12

 e-mail: lotchocholowski@gmail.com

 Zarząd LOT:


PREZES: Bogdan Sroka

WICEPREZES: Kazimiera Bzdyk

SKARBNIK: Danuta Hudyga

      

Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie

http://chocholowskilot.eu/photo/pobrane_hosting_5f12c6d53f10e.jpghttp://chocholowskilot.eu/photo/stret1_5fca3fd2a467d.png

                                                                             

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl