MENU
Jesteś tutaj: PROJEKTY Muzeum na torach – odkrywamy dzieje kolei wąskotorowej na polsko-słowackim pograniczu LOT Chochołowski zorganizował wycieczkę dla dzieci!

LOT Chochołowski zorganizował wycieczkę dla dzieci!

Pierwszymi zwiedzającymi nowe „muzeum na torach”  były  dzieci i młodzież z polskich i słowackich szkół, dla których zorganizowano w dniu 28.02.2019 r. wycieczkę.

Wycieczka rozpoczęła się w Zakładzie Produkcji Torfowej „Bór za Lasem”, gdzie ekspert – pan Krzysztof Leja przeprowadził warsztaty o torfowiskach, ich ochronie, eksploatacji oraz zaprezentował zebranym  dzieciom z polskich i słowackich szkół pracę i wykorzystanie kolejki wąskotorowej na torfowiskach.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali „Muzeum na torach” mieszczące się w odnowionym wagonie, po czym udali się na krótką wyprawę  po torfowiskach.

 Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem  multimedialnej ekspozycji w Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach mikroprojektu pt.  „Muzeum na torach – odkrywamy dzieje kolei wąskotorowej na polsko-słowackim pograniczu" wdrażanego wspólnie przez   Lokalną Organizację Turystyczną Chochołowski i Muzeum Orawskie.

Fotografie: archiwum LOT Chochołowski

                      Lokalna     OrganizacjaTurystyczna                        "Chocholowski"

               Chochołów 40 
          34 – 513 Chochołów

            tel. 18 26 578 12

 e-mail: lotchocholowski@gmail.com

 Zarząd LOT:


PREZES: Bogdan Sroka

WICEPREZES: Kazimiera Bzdyk

SKARBNIK: Danuta Hudyga

      

Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie

http://chocholowskilot.eu/photo/pobrane_hosting_5f12c6d53f10e.jpghttp://chocholowskilot.eu/photo/stret1_5fca3fd2a467d.png

                                                                             

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl