MENU
Jesteś tutaj: PROJEKTY Muzeum na torach – odkrywamy dzieje kolei wąskotorowej na polsko-słowackim pograniczu „Muzeum na torach” w Gminie Czarny Dunajec już otwarte!

„Muzeum na torach” w Gminie Czarny Dunajec już otwarte!

Dzięki działaniom mikroprojektu realizowanym do października 2018 r. do lutego 2019 r.  powstał oryginalny produkt turystyczny tzw. „muzeum na torach”. W odnowionych 2 obiektach dziedzictwa historycznego i kulturowego – lokomotywce i wagonie dawnej kolejki wąskotorowej  powstała ekspozycja poświęcona m.in. dziejom kolei wąskotorowej i eksploatacji naturalnego surowca - torfu, który transportowały kiedyś kolejki. Na potrzeby mobilnej wystawy wykorzystane zostały m.in. archiwalne fotografie. Dzięki temu mieszkańcy i turyści mogą w „muzeum na torach” zapoznać się z bogactwem historii i przyrody pogranicza oraz poznać codzienną pracę mieszkańców regionu.  Po stronie polskiej „muzeum na torach” zlokalizowane jest na terenie Zakładu Produkcji Torfowej „Bór za Lasem”. Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne.

Muzeum na torach powstało w ramach mikroprojektu pt.  „Muzeum na torach – odkrywamy dzieje kolei wąskotorowej na polsko-słowackim pograniczu" wdrażanego wspólnie przez   Lokalną Organizację Turystyczną Chochołowski i Muzeum Orawskie.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Fotografie: archiwum LOT Chochołowski

                      Lokalna     OrganizacjaTurystyczna                        "Chocholowski"

               Chochołów 40 
          34 – 513 Chochołów

            tel. 18 26 578 12

 e-mail: lotchocholowski@gmail.com

 Zarząd LOT:


PREZES: Bogdan Sroka

WICEPREZES: Kazimiera Bzdyk

SKARBNIK: Danuta Hudyga

      

Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie

http://chocholowskilot.eu/photo/pobrane_hosting_5f12c6d53f10e.jpghttp://chocholowskilot.eu/photo/stret1_5fca3fd2a467d.png

                                                                             

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl